A picture

- První písemná zmínka o lhenické škole z roku 1596

„Vitějovický sedlák Jíra Váchal v ní odkazuje záduší kostela ve Lhenicích 10 kop grošů s vyslovenou žádostí by odkázaná částka byla určena na stavení nový školy při témž záduší.“

- Vyučováno po různých staveních

- Postavení nové školní budovy (4.4. 1880 se konala dražba na postavení nové šestitřídní školy. Stavbu pronajal J. Stehlík a provedl Fr. Groiher, stavitel z Chvalšin, nákladem 18569 zlatých, jež je 24.7. 1881 slavným způsobem posvěcena a oslavena dvoudenním pestrým programem.)

- Za války byla , dle pamětníku , otevřena v městečku i škola německá a to na místě , kde se po lhenicku říkalo ,,u Zavejrů‘‘ (pozdější konzervárna ), kterou navštěvovaly hlavně děti , jejichž rodiče se ,,dali‘‘k Němcům.

- V roce 1956 započato a výstavbou..školičky“v akci ..Z“ a předána k užívání byla 17.11.1958.

- 7.května 1971 uskutečnil sen mnoho lhenických učitelských i rodičovských generací. Byla započata výstavba nové pavilonové 13 třídní školy , jež byla slavnostně otevřena za ředitelování Karla Hyndráka 25.1.1974 s účastí tehdejšího náměstka ministra školství Miroslava Cipra.