A picture

Záložka do knihy spojuje školy

Téma: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice

Již v červnu letošního roku jsme se s vedením ZŠ Adély Ostrolúckej v Budči domluvili na obnovení spolupráce, která mezi oběma našimi školami probíhala do roku 1989. Projekt „Záložka do knihy spojuje školy“ na téma pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice, byl první společnou akcí.

Velmi rádi jsme se do tohoto projektu zapojili. Děvčata a chlapci z 2., 3. a 4. ročníku přijali projekt s nadšením. Z tématu si společně vybrali pohádky, které jsou dětem v tomto věku nejbližší. Všechny velmi bavilo výtvarné zpracování záložek.  Použili čtvrtku, pastelky, fixy a hlavně svoji fantazii. Každý žák se snažil, aby jeho záložka s pohádkou byla nejlepší. Někteří byli tak nadšeni, že vyrobili záložek více, chtěli udělat radost žákům v partnerské škole.

Brzy se lheničtí žáci dočkali krásných a zajímavě řešených záložek z  partnerské školy v Budči. Je hezké pozorovat, jak si děti záložek cení a používají je. Někteří je mají vložené v čítankách, kde jim pomáhají při čtení.

Současní lheničtí čtvrťáci již v červnu zasílali dopisy žákům do Budči. O to větší radost měli, když obdrželi spolu se záložkami i dopisy s odpověďmi. Partnerská škola z Budče nám zaslala zajímavé informace nejen o městu Zvolen, ale také mnoho dalších informací o různých místech, které můžeme v okolí navštívit. Žáci se podivovali tomuto krásnému městu, a shodli se, že by se tam někdy v budoucnu rádi podívali. Někteří s radostí vyprávěli, že Slovensko již navštívili a utvrzovali spolužáky o kráse této země.

Spolupráce s partnerskou školou bude jistě zajímavým přínosem pro žáky i učitele obou škol. Už nyní se těšíme na další společné aktivity.

Záložky žáků 4. třídyPrvňáčci z Budči

Mgr. Vladimíra Trnková, ředitelka školy

"ZŠ Lhenice – bezpečná škola"

Městys Lhenice získal  od KÚ Jihočeského kraje z dotačního programu "Podpora školství" příspěvek na další zabezpečení jak základní, tak mateřské školy. V rámci tohoto projektu, který byl realizován v průběhu srpna 2018, byl instalován bezpečnostní zámek s kamerou na vstupní dveře pavilonu ŠJ a MŠ, zabezpečeno vyzvedávání žáků ze školní družiny a mateřské školy, byl zakoupen videotelefon do ŠD a tablet do dohledové místnosti ZŠ. Základní i mateřská škola tak splňují požadavky na bezpečnost školních prostor dané nařízením MŠMT.

Celkové uznatelné výdaje projektu byly 52 860 Kč, z toho dotace KÚ 31 500 Kč.

Mgr. Vladimíra Trnková, ředitelka školy

"ZŠ LHENICE -

Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání",

reg.č.: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0006012,